Haraszty István jelölése a Prima Primissima díj képzőművészeti kategóriájában
Haraszty 75- Aulich Galéria
Wehner Tibor megnyitója
"Valószínűleg az a legokosabb, ha már itt, a bevezetőben megvallom, hogy teljesen tanácstalan vagyok: elvégre mégsem futhatok üres tiszteletköröket,
és nem mondhatom el újra, amit már korábban oly sokan és oly sokszor elmondtak és leírtak a Harasztÿ-munkásságot elemezve:
hogy iskolateremtő mester, hogy hatalmas és megkerülhetetlen életmű, hogy korával együttlélegző, hogy páratlan lelemény, hogy sziporkázó ötletek, hogy hallatlanul szellemes, hogy újító inspirációk, hogy fáradhatatlan és kiapadhatatlan, hogy kis iróniával a dolgokon és jelenségeken felülemelkedő, tradíciókkal és konvenciókkal leszámoló, mindenféle határokat átlépő, valamiképpen mindig új minőséget teremtő, könnyedén és halálosan komolyan játékos, a fizika törvényeit megcáfoló, egyszerre világos logikával és homályos titokzatosságokkal megokolható, változatosságokba és monotóniába burkolózó, magától értetődő és abszurd, pontosan megtervezett, nagyvonalú és elegáns, precízen kimunkált és előadott, súlyos utalásokkal terhelt és szabadon csapongó, ellenpontokra hangolt és önmagával, önnön autonomitásával áthatott, dinamikus, meggyőzőn magával ragadó, metaforikus magasságokba emelkedő és élesen az emlékezetbe rögződő.
Nikmond Beáta képei a Kispesti Városház Galériában
"Nikmond Beáta – akinek szobrászata a tömbszerű, kemény kövekbe és fába faragott, idol-jellegű, főként emberalakokat, állatos figurákat megtestesítő kisplasztikákból épül – csak néhány éve fordult a képalkotás felé. Pasztellrajzai autonóm, a szobrászattal csak távoli kapcsolatokat őrző, személyes élményekre és emlékekre alapozott, lírai érzelmekkel áthatott olyan kompozíciók, amelyek azért mindenképpen idézik a szobrok tömör formarendjét, összefogottságát, zárt világát."
Centre d’artistes Voix Visuelle /
5. Digitális Miniprint kiállítás /Ottawa/
Magyar résztvevők:Pál Csaba
web: http://www.voixvisuelle.ca/
3. Nemzetközi Spanyolnátha Küldeményművészeti Biennálé
2010. október 16-án, a Debreceni Egyetem Aula Galériájában nyílik a 3. Nemzetközi Spanyolnátha Küldeményművészeti Biennále, amely egyben az V. Debreceni Nemzetközi Mail Art Kiállítás.
A tárlaton a világ számos országából közel nyolcvan alkotó műveit állítják ki.
Spanyolnátha Mail Art Nívódíjat kapott Pál Csaba.
MAIL ART
A mail art (postai művészet) vagy CORRESPONDENCE ART (levelezésművészet) azt a hatvanas években tömegessé váló nemzetközi művészeti tevékenységet jelöli, mely a posta valamilyen szolgáltatását vagy kellékét (levél, levelezőlap, csomag, távirat, bélyeg, pecsét) veszi igénybe kapcsolatteremtés, kapcsolatfenntartás és művészi "üzenetek" közvetítése céljából, miközben rendszerint kifejezési eszköztárába is a posta szállítási jeleit építi be. Fogalomkörébe tartozik: elkülöníteni, megkapni, átalakítani, kicserélni, gyűjteni és kiállítani. Nemzetközi nyelve az angol, képalkotási módszere pedig a -COLLAGE, az ASSEMBLAGE, kivágás, ragasztás, kopírozás, pecsételés, a fotó, a xerox stb. Két alműfaja, a RUBBER STAMP ART (bélyegművészet) és az ARTISTS STAMP (művészbélyeg) részben önállósult: az előbbi a művész által tervezett pecséteket, az utóbbi pedig a művészek saját gyártású bélyegeit foglalja össze.
A Dunaszerdahelyi Kortárs Magyar Galéria
Dunaszerdahely város vezetése az egész Csallóköz kulturális életének segítését tűzte ki célul a Kortárs Magyar Galéria 1994-es megalapításával.
A megvalósítás érdekében Luzsicza Lajos festőművész és Pázmány Péter polgármester alapítvány létrehozását szorgalmazta. Feladata a jelenkori magyar képzőművészet stílusgazdag, európai léptékű alkotásainak gyűjtése és bemutatása. Az alapítvány gyűjteménye a képzőművészek adományaiból gyarapszik. Tevékenységében a magyar művésztársadalom, és a képzőművészeti szervezetek közreműködésére támaszkodik. A Kortárs Magyar Galéria szolgálni kívánja a magyar és a szlovák nép kulturális kapcsolatának elmélyítését. Szerte a világban élő minden magyar művészt tájékoztatni kíván célkitűzéseiről, és lehetőség szerint közülük minél többet szeretne megnyerni terveinek támogatásában.
Salgótarjáni rajztriennálé 2010
A rendezvény kitűnő mestereket és nagyszerű alkotásokat mutat be - mondta szombaton Sinkovits Péter művészettörténész, az Új Művészet főszerkesztője. Mint kifejtette, egyes rajzok a festészet képi világát származtatják át a grafika nyelvére, a romantikus, archaikus víziók is teret kapnak a tárlaton, de két képen például még a "kőbevésés" közhelye is átalakul művészetté. Egyes alkotók a vonalak káoszában keresik az embert, az átsejlő formát, másoknál a tónusok áramlása teremt feszültséget, de még a szobrászatot és a rajzot is sikerült egységes egésszé gyúrni - mondta.
meghívó Gaál József VÉSETT ARCOK című kiállítására
GAÁL József festő, grafikus kiállítása megtekinthető szeptember 6-október 28-ig az Aulich Galériában.
GAÁL József festő, grafikus
(Tahitótfalu, 1960. április 30.–)
GAÁL József festő, grafikus
(Tahitótfalu, 1960. április 30.–)
Expresszív, feszültséggel teli, mitikus atmoszférájú, nyers
színekkel festett alkotásain többnyire groteszk, deformált, a testrészeket
torzítóan hangsúlyozó keverék, de mindig antropomorf lényeket, emberállatokat,
tárgyembereket ábrázol - emblematikus tömörséggel.
1979-1986: Magyar Képzőművészeti Főiskola, sokszorosító grafika szak, mesterei: Kocsis Imre, Raszler Károly, Rozanits Tibor.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)